Тема : Узагальнення знань про Періодичну систему хімічних елементів.
Мета : узагальнити й систематизувати знання з теми, закріпити і розвинути вміння
використати періодичний закон і
періодичну систему; вміння розв'язувати задачі на визначення елемента в
Періодичній системі;стимулювати
пізнавальну активність учнів, інтерес до предмету, формувати здоров’язберігаючу
компетентність (раціональне планування часу, розвиток наполегливості та
працелюбності, здатності обирати оптимальні рішення, спонукати логічно мислити
та висловлювати свої думки;виховувати відчуття причетності
до загальної справи, вміння працювати в колективі.
Обладнання : Інформаційна техніка, періодична
система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, картки з завданнями,
кольорові жетони.
Терміни: Періодичний закон, Періодична система, порядковий номер, період, група, хімічний елемент.
Методи роботи : пояснювально
– ілюстративні – бесіда; практичні – розв’язування задач; частково – пошукові;
репродуктивні
Тип уроку : закріплення та корекція знань і навичок.
Хід уроку
І . Організаційний момент.
Привітання , перевірка готовності до уроку.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Мотивація навчальної діяльност
Пусть зимний день с метелями
Не навевает грусть –
Таблицу Менделеева
Не навевает грусть –
Таблицу Менделеева
Я знаю наизусть.
Зачем ее я выучил?
Могу сказать зачем.
В ней стройность и величие
Любимейших поэм.
Без многословья книжного
В ней смысла торжество.
И элемента лишнего
В ней нет ни одного
И элемента лишнего
В ней нет ни одного
И каждый знак взлелеяв
Суровым именем своим,
Поведал миру Менделеев
Суровым именем своим,
Поведал миру Менделеев
В природе понятое им...
Відповісти на всі «Що?», «Чому?», «Навіщо?» ми можемо лише
тоді, кроли таблиця Д.І. Менделєєва перестане становити для нас загадку,
відкриє для нас всі свої таємниці. Тож я вас запрошую на Шлях до пізнання.
(слайд № 1), епіграф. Я вам бажаю успіху
ІІІ. Узагальнення і
систематизація знань.
1.
Бесіда.
-
Сформулюйте Періодичний закон.
-
Що є графічним зображенням Періодичного
закону?
-
Яку інформацію можна отримати з
Періодичної системи?
Зупинки
1.
Розминка
(Працюємо фронтально з таблицею
елементів)
- Який елемент названий на честь Д.І. Менделєєва?
(101 Менделевій)
Елемент №101 був вперше отриманий на початку
1955 р. в Радіаційній лабораторії Каліфорнійського університету групою
американських учених.
- Який елемент справжній гігант? (Титан)
- Який елемент не має «постійної прописки» в
таблиці? (Н)
- Який елемент «говорить російською мовою», що
він, це не він . (Неон)
- Який елемент обертається довкола сонця? (Hg)
- Які елементи мають назви країн?(Германій,
Рутеній, Полоній, Францій)
2. Закінчи фразу (усно)
Слайд № 2
- У періоді
зліва направо металічні властивості …(Слабшають).
- У групах знизу вгору металічні властивості …
(Слабшають )
-Вища валентність за Оксигеном у головних
підгрупах … (постійна)
- Неметалічні властивості у періоді зліва на право
…(Посилюються)
3. Визначте елемент (письмово)
Слайд № 3
Взаємоперевірка Слайд №4
4 . Вгадай
елемент.
Слайд № 5
Відповіді –
1 –
Ферум;
2 - Гідроген
5. Знайди
помилку.
Слайд № 6
6. Хімічна
астрологія.
За
допомогою формули установіть
хімічний елемент, який відповідає
даті вашого народження.
Слайди № 7.8
7.
Самостійна задача «Розв’язування задач»
Слайди № 9,10
Задача.
Відносна молекулярна
маса оксиду елемента другої групи дорівнює 153. Назвіть цей
елемент.
ІУ Висновки .
Сьогодні ми з вами
згадали будову періодичної системи,
узагальнили свої знання. І завжди
пам’ятайте : елементи в розумних руках служать добру , а у злих – злу.
Наприклад, Хлор
утворює отруйну речовину, і речовину, що знезаражує воду. Ферум – це
елемент, що дає верстати і механізми, але і зброю. Тож не будьте
байдужими і творіть тільки добро.
Слайд №11
У . Підсумок уроку.
УІ . Домашнє завдання.
Слайди № 12,13
Повторити параграфи 26 – 30
Творчі завдання :
-
Скласти ребуси, кросворди.
-
Знайти цікаві матеріали про хімічні елементи
Комментариев нет:
Отправить комментарий