среда, 8 октября 2014 г.

7 клас. Конспект уроку з теми "Узагальнення й систематизація знань з теми "Початкові хімічні поняття""


Тема : Узагальнення й систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття
Мета :
-         узагальнити , систематизувати та поглибити  знання учнів про  початкові хімічні поняття, хімічні формули, хімічні реакції; закріпити  вміння  розв’язувати задачі на обчислення масової частки речовини;
-         розвивати  образне мислення, зацікавленість  учнів у вивчені предмета, формувати  хімічну мову, вміння порівнювати й аналізувати;
-          виховувати культуру спілкування, формувати вміння висловлювати свої думки.


Тип уроку:  узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.
Обладнання:    ПСХЕ Д.І. Менделєєва, дидактичний матеріал.
Хід уроку.
І. Організаційний момент
Добрий день! Я вітаю вас іще  з одним  чудовим днем. Ви , звичайно,  можете заперечити , тому поясню: я хочу, щоб цей день став чудовим завдяки нашій спільній продуктивній роботі , нашій співпраці.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні урок у нас незвичайний, ми з вами здійснимо подорож  в екзотичну країну – Початкові поняття хімії, під час  якої ви зможете дізнатися багато цікавого. Не слід тільки забувати , що будь- яка подорож  у маловідомі краї – це, насамперед, випробування на вміння  пристосовуватися до нових умов. Такими випробуваннями для  вас стануть  завдання, для розв’язання яких  у вас є достатньо знань.
Часу всі ми не марнуєм -  по підручникам мандруєм.
Він секретів не тримає – таємниці розкриває.
Для допитливих умів що сторінка – море  див!
Тож тепер ви не баріться і знаннями поділиться, бал високий заробіть .
Зрозуміли, в чому суть ? Що ж , тоді  в щасливу путь !
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
ІУ. Узагальнення й систематизація знань
Всі результати свої  ви будете заносити у картку, яка лежить перед вами 
За кожну правильну відповідь , я буду давати вам краплинки
1.    Мозковий штурм
-         Що вивчає предмет «хімія»?
-         Що називають фізичним тілом?
-         Дайте визначення  речовини.
2.    Гра «Квітка - семицвітка»
Скласти  квітки – тіло та  речовина  з  певного переліку пелюстків.
Цвях, цинк, ваза, молоток, залізо, кухонна сіль, ложка, магній, золото, вода, яблуко , олівець,  скло, крижина.
 

Ключ:
Тіла: цвях, ваза, молоток, ложка, крижина, яблуко, олівець.
Речовини: цинк, залізо, золото, кухонна сіль, магній, вода, скло.        
3. Гра «Хрестики - нулики»
Згадайте  що таке суміші і які вони бувають ?
Знайдіть виграшний  шлях  у таблиці:
 І ряд – однорідні суміші;
ІІ ряд -  неоднорідні суміші.
Розчин цукру у воді
Сплав золота з міддю
Повітря
молоко
 Розчин солі у воді
Спирт з водою
Олія з водою
Туман
Мильна піна
Ключ :
Верхній рядок – однорідні суміші;
Нижній рядок -  неоднорідні суміші
4.Хімічний диктант «Хімічна абетка»
- Скажіть , що таке хімічний елемент ? 
Я називаю вам хімічні елементи , а ви повинні записати  якими символами вони позначаються
Калій, Кальцій , Карбон,  Сульфур, Силіцій,  Магній , Нітроген, Натрій
Відповідь : К, Са, C,S, Si, Mg, N, Na
Взаємоперевірка
5.Робота з ПСХЕ Д.І. Менделєєва
- Які відомості можна отримати т про хімічний елемент  у періодичній системі?
( хімічний символ, назву, порядковий номер, атомну масу., групу , підгрупу та період )
Я називаю вам   порядковий номер хімічного елемента , а ви доповнюєте  інформацію про цей елемент
 Елемент під номером 6, 8 , 10, 13, 45, 78.
6. Робота біля дошки 
Записати хімічні  формули речовин , які складаються  з :
1.     2 атомів  Фосфору й  5  атомів Оксигену.
2.     2 атомів Гідрогену й 2 атомів   Оксигену.
3.     2 атомів Натрію,  1 атом Сульфуру й 4 атоми Оксигену.
4.     1 атом  Калію й 1  Хлору.
7. Визначення валентності хімічних елементів  у сполуках:
                                         V         VII           IV          IІ        IV
AI O , KO , BaHHOPO, MnO, SiO, CO, CO
8. Дидактична гра «Слідство ведуть  хіміки »
Знайди «загублені »  коефіцієнти в наведених  рівняннях хімічної реакції:


1.     H2 + O2 = H2O
2.     Fe + CI 2 = Fe CI3
3.     AI + O2 = AI2O3


9. Самостійна робота
Обчисліть масові частки   елементів  у сульфаті Магнію
Відповідь : w (Mg) = 20% ,w (S) = 27% , w (O)= 53%
10. Розгадай метаграму :
1. У мікросвіті в згоді  й мирі уже давно живуть  два брати.
Із вісімками в «А »  - квартира,  у «О»  - квартира сорок п’ята
(Радій і Родій)
2.Коли «Т » він елемент, та врахуй такий момент:
Виправ лиш «Т» на «Р» - деспот править від тепер
(Титан і Тиран )
3.Там  де «З» , - мене цінують , я коштовний елемент.
«З» на «Д» перейменують  - я теслярський інструмент. (Золото і долото)
У. Підсумки


Ми з вами  весь час, протягом багатьох уроків  намагалися
відчинити  символічні двері  й увійти  до цікавої країни , що зветься ХІМІЄЮ. Давайте з’ясуємо чи  вистачило нам знань  повністю відкрити ці двері . В картку запишіть всі свої бали і підрахуйте загальну суму.




Комментариев нет:

Отправить комментарий